Tento návod byl sestaven dle zákona o odpadech č. 185/2001 Sb. o odpadech a nejsou v něm uvedeny všechny nálěžitosti uvedené v novém zákoně č. 541/2020 Sb. o odpadech. V případě upřesnění mě kontaktujte info@czecologic.cz , evidenci odpadů externě vedu od 450,-Kč/měsíc.

Máte otázky a potřebujete odpověď? V tom případě se podívejte na předchozí článek Evidence odpadů v otázkách . Tento návod Vám přiblíží pouze jak evidovat odpad do tabulky, ale nemůže nahradit všechny navazující povinnosti, které se této problematiky týkají.

Máte zájem až o 15 minutovou online konzultaci ZDARMA? napište si na email: info@czecologic.cz

Stručný návod k vedení průběžné evidence odpadů.

Soubor průběžné evidence odpadu vám rádi poskytneme e-mailem, zaslaný dokument si potom stáhnete nebo vytisknete a postupujete dle návodu níže.

  1. ÚVODNÍ STRANA – list č. 1
  • na úvodní straně vyplníte záhlaví: produkce odpadů za rok a pro jaké ORP/SOP je evidence v případě podání ročního hlášení určena.
  • tělo dokumetu obsahuje dva sloupce: v levém vyplníte údaje o společnosti (sídlo) v pravém údaje o provozovně. POZOR na správná čísla provozoven (IČP)!

2. EVIDENCE – list č. 2

  • na druhém listu už jen vyplníte tok odpadu, tedy katalogové číslo odpadu (katalog odpadů), kategorii odpadu (ostatní/nebezpečný), název druhu odpadu, množství (uvádí se v tunách), kód způsobu nakládání s odpadem (podle toho zda vedete za původce nebo zařízení) – to je vše uvedené na prvním řádku. Pokud je odpad předán do zařízení k tomu určeném zapíšete na druhý řádek množství předaného odpadu, kód způsobu nakládání s odpadem, údaje partnera (jedná se o údaje zařízení, které je oprávněno nakládat s odpadem,
  • POZOR na správně uvedené IČZ).
  • DOPORUČENÍ: v posledním sloupci si pro svoji potřebu uvádějte číslo dokladu, datum, popř. Jiné údaje k snadné dohledatelnosti dokladu. 

Pokud jste dočetli a chápete jak evidenci vést a zdá se vám to jednoduché?Podívejte na se na podrobnější články k vyplnění jednotlivých údajů evidence nebo jak probíhají kontroly odpadů z hlediska státní správy:

Kontrola odpadového hospodářství státní správy

Návod k IČP – správná identifikace provozovny

Návod k IČZ – správná identifikace zařízení

Odpadový hospodář – zajišťuje správné vedení průběžné evidence odpadů.

Návod k identifikaci původce odpadů – vzniká povinnost vést průběžnou evidenci odpadu

Návod k kódům odpadu – správné uvedení kódu způsobu nakládání s odpadem

Aktualizováno: 16.10.2020

I když se zdá být evidence jednoduchá má to svá úskalí. Napište si o radu: